Boyser s.r.o.

Technológie
Stroje
Služby
Dotazníky zariadení
Novinky a akcie
Ponuka čerpadiel skladom
Prenájom
Kariéra
Kontakt

Boyser - Katalóg produktov - Hadicové čerpadlá, výveny, dúchadlá.

Ulož si katalóg BOYSER (2,45 MB)

Boyser - Katalóg produktov - Meranie a regulácia - Zariadenia a komponenty - služby

Ulož si katalóg MaR BOYSER (2,44 MB)

Boyser - Kalendár na rok 2019

Stiahni si kalendár na rok 2019

Boyser - QR kód - Vlož si do smartfónu vCard.

Vlož si do smartfónu vCard

 • 000-technologieBoyser - Technológie
 • 001-jednoucelovestrojeBoyser - Jednoúčelové stroje a zariadenia
 • 002-cerpadlaBoyser - Čerpadlá
 • 003-miesadlaBoyser - Miešadlá
 • 004-pohonyBoyser - Pohony
 • 005-vyvevyBoyser - Vývevy
 • 006-duchadlaBoyser - Dúchadlá
 • 007-meraniearegulaciaBoyser - Meranie a regulácia
 • 008-chladiceBoyser - Chillery / Chladiče
 • 009-vymennikyBoyser - Výmenníky
 • 010-prislusenstvoBoyser - Príslušenstvo k čerpadlám
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Image Gallery HTML Template by WOWSlider.com v3.4

Vážení zákazníci,

ďakujeme Vám za spoluprácu v roku uplynulom a v novom roku 2019 Vám želáme veľa pracovných úspechov, pevné zdravie a pohodu v rodinách!

Kolektív Boyser s.r.o.

Nepredávame len čerpadlá, dodávame inžinierske riešenia!

TECHNOLÓGIE

CIP stanice

Výroba CIP staníc Boyser s.r.o.

Pre čistenie doskových výmenníkov tepla navrhujeme, projektujeme a dodávame CIP stanice podľa výkonových požiadaviek zákazníka. Čerpadlo na čistenie výmenníkov sa používa buď odstredivé, alebo pre väčšiu účinnosť membránové s pulzným chodom.

CIP stanice pre čistenie výmenníkov tepla

V technologických procesoch sa často používajú výmenníky tepla. Funkciou výmenníka tepla je preniesť teplo z jednej kvapaliny na inú kvapalinu, alebo médium ktoré je oddelené kovovou stenou, pričom obe média môžu mať rôzne prietoky, teploty, či fyzikálne vlastnosti. Pri používaní výmenníka tepla dochádza k usadzovaniu látok na vnútorných stenách výmenníka. Najčastejšie vznikajú usadeniny z dôvodu sedimentácie, usadzovania, kryštalizácie, chemickou reakciou, koróziou, biologickým pôsobení alebo ich rôznou kombináciou. Zanesením výmenníka usadeninami sa zhoršujú hydraulické pomery vo výmenníku, čo má za následok zhoršenie prenosu tepla a zásadný vplyv na celú technológiu s výmenníkom. Zachovanie účinnosti výmenníka tepla podľa požadovaných technických parametrov má v prevádzke liniek a zariadení dôležitú úlohu. Preto je potrebné tak ako u iných zariadení robiť aj na výmenníkoch tepla pravidelnú údržbu. Podľa používanej kvapaliny vo výmenníkoch ide o rôzne druhy usadenín. Niekedy je potrebné mechanické čistenie, čo sa nezaobíde bez demontáže výmenníka z pozície a čistením mechanickým pôsobením nástrojov, prípadne v kombinácii s chemickým prostriedkom. Pre rozoberateľné doskové výmenníky tepla sa používa aj čistenie samostatných demontovaných dosiek tlakovou vodou. Treba si však uvedomiť že demontážou doskového výmenníka tepla na jednotlivé dosky sa výmenník stane iba zoznamom položiek náhradných dielov. Ak začneme rozoberateľný doskový výmenník tepla znova skladať z nových aj použitých dielov, tak už vlastne montujeme nový (repasovaný) výmenník. Kto to už robil vie, že len občas sa to podarí na prvý pokus a výmenník nemusí vždy dosahovať technické parametre dosahujúce týmto výmenníkom pred rozmontovaním. Chemické čistenie výmenníkov sa môže používať na všetky druhy doskových aj rúrkových výmenníkov tepla.

Technológie - CIP stanice

Podľa druhu teplo výmenného média je potrebné správne navrhnúť aj vhodnú chemikáliu. Najčastejšie sa ako teplonosné médium používa voda z ktorej sa usadzujú vápenaté usadeniny a iné anorganické kaly. Pre rozpúšťanie vápenatých usadenín je na trhu dostupných viacero špeciálnych chemických látok.

Výroba CIP staníc Boyser s.r.o.

Pre čistenie doskových výmenníkov tepla navrhujeme, projektujeme, vyrábame a dodávame CIP (z anglického cleaning-in-place) stanice podľa výkonových požiadaviek zákazníka. CIP stanice môžu byť stacionárne, alebo mobilné. Stacionárne stanice sa budujú väčšinou v chemických, farmaceutických či potravinárskych prevádzkach, kde sa CIP proces spúšťa pravidelne, napr. aj denne po skončení výroby. CIP stanica je potom často konštruovaná pre celý proces nielen pre výmenník tepla. Kompletné konštrukcie, potrubia, armatúry a ventily sú z antikorovej ocele. Stanica je vybavená programovateľným PLC s riadiacim systémom. Môže sa montovať na mieste, alebo sa dodáva komplet stacionárna CIP stanica montovaná v priestorovom ráme ako "kontajner". Čerpadlo na čistenie výmenníkov sa používa buď odstredivé, alebo pulzné pre väčšiu účinnosť. Pri mobilných čistiacich staniciach nemusíte dopravovať výmenník za CIP stanicou, lebo CIP stanice príde k výmenníku. Firma Boyser s.r.o. vyvinula prenosné zariadenie pre čistenie doskových výmenníkov, mobilnú CIP stanicu BCS150. Kompletne antikorové zariadenie je vybavené 150 l nádržou, účinným ohrevom, pulzným čerpadlom, hadicami, sadou prípojných nátrubkov, prírub a riadiacim systémom. Výhodou našej CIP stanice je použitie pulzného čerpadla na čistenie výmenníkov. Pri použití klasického odstredivého čerpadla bez ohrevu čistiacej kvapaliny je vo výmenníku konštantný tlak a menšia účinnosť chemikálie. Pulzné čerpadlo vo výmenníku spôsobí tlakové rázy nižšieho a vyššieho tlaku čo spolu s účinným ohrevom čistiacej chemikálie niekoľkonásobne zníži dobu čistenia výmenníka. CIP stanica BCS150 má jednoduchú reguláciu, sledovanie účinnosti kontrolou pH, nastavenie výkonu, teploty, prietoku, jednoduchú obsluhu a bezpečnú prevádzku. Celá CIP stanica je mobilná, prepravovaná servisným vozidlom Citroen Berlingo a dokáže ju naložiť, prepraviť a obsluhovať jeden pracovník firmy Boyser s.r.o.. Vhodnosť používanej chemikálie je konzultované s prevádzkou a chemikom. Výhodou chemického čistenia výmenníkov tepla je to že nie je potrebné rozoberať výmenník, technické parametre výmenníka zostávajú zachované a chemicky sa dá čistiť každý doskový aj rúrkový výmenník.

Technológie - CIP stanice

CIP stanice sú navrhované podľa požiadaviek klienta, veľkosti výmenníka, veľkosti nádrže CIP stanice, potrebného prietoku, tlaku a teploty ktoré má zariadenie dosahovať. Pre správny návrh CIP stanice pre Vašu prevádzku kontaktujte technické oddelenie firmy Boyser s.r.o. boyser@boyser.sk

Služba čistenie výmenníkov tepla firmou Boyser s.r.o.

Pýtate sa ako vyčistiť výmenník tepla? Potrebujete vyčistiť výmenník tepla vo Vašej firme? Na všetko existuje riešenie! Kontaktujte servisné stredisko firmy Boyser s.r.o. info@boyser.sk

Ďalšie dodávané technológie:

Žiadosť o zaslanie literatúry alebo Dopyt


Boyser s.r.o.
Mlynská 8, 082 21 Veľký Šariš, Slovensko / Slovakia

Telefón: +421 948 210 705, Mobil: +421 902 974 213
E-mail: boyser@boyser.sk, Web: www.boyser.sk

Copyright © 2009 - 2019 Boyser s.r.o. | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov